Hilal Bebek
İLETİŞİM İÇİN ARAYINIZ: +90 543 934 39 60 +90 216 999 89 58

Beyin, zihin ve bilinci yakından tanımak isteyenler 18-20 Mayıs tarihlerinde İTÜ Maçka Sosyal Tesislerinde bir araya geliyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen festivalde Üsküdar Üniversitesi Öğretim üyeleri ile NPİSTANBUL Hastanesi uzmanları da yer alıyor.

Bilgiden bilinç çağına adım attığımız bu dönemde, beynimizi tanımak, zihin işleyişini ve bilincin doğasını anlamak amacıyla yolculuğa çıkılıyor. Festiva A.Ş. tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen “Beyinden Bilince Yolculuk” Festivali’nde nöroloji, psikiatri, holistik tıp, anestezi, kadın doğum, göz hastalıkları, tıbbi seksoloji, endoktrinoloji, psikoloji gibi çeşitli bilim dalları ve kişisel gelişim alanından uzmanlar, seminerler ve atölye çalışmalarıyla beynin ve zihnin işleyişi, bilincin doğası hakkındaki bilgileri anlaşılır bir dille ziyaretçilere aktaracak.

İTÜ(İstanbul Teknik Üniversitesi) Maçka Sosyal Tesisleri’nde 18–20 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde ayrıca, ziyaretçilerin zihinsel potansiyellerini keşfetmelerini sağlayacak akıl oyunları, beyin egzersizleri ve hafıza teknikleri gibi çeşitli etkinlikler de yer alıyor.

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Uzmanları da yolculuğa katılıyor.

Festivalin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Dilbaz yapacak. Dilbaz, “Madde Bağımlılığından Davranış Bağımlılığına, Beyin Gücü ile Bağımlılığın Tedavisi” konusunda bir konuşma yapacak.

Beyin, bilinç, biofeedback, manyetik alan, biorezonans, kişisel gelişim, eğitim ve danışmanlık, nöro-psikiatri ve psikolojik danışmanlık, yayıncılık, algılama, hafıza, hızlı okuma, zeka ve öğrenme gibi alanlarda faaliyet gösteren kuruluşlar da festivalde hizmetlerini tanıtacaklar.

Beyinden Bilince Yolculuk Festivali, her gün 11.00-19.00 arası ziyarete açık kalacak. Prof. Dr. Dilbaz’ın yanı sıra;

19 Mayıs 2012 Cumartesi

11:30 – 12:30 Doğu Düşüncesi, Batı Psikolojisi – Seminer (Üsküdar Ünv. NPİSTANBUL Etiler Polikliniği Dr Psk Cengiz Demirsoy)

12:30 – 13:30 Metakognitif Terapi: İç Dünyamızla İlişki Biçimimiz – workshop (NPİSTANBUL Hst. Klin. Psk Hilal Bebek)

16:30 – 17:30 Rüya Görüşmesi (Dream Interview) – workshop (Dr Psk Cengiz Demirsoy)

20 Mayıs 2012 Pazar

16:00 – 17:00 Ruhsal Hastalıkların Tedavi Edilmemesinin Yol Açabileceği Kayıplar-seminer

Üsküdar Ünv. Öğretim Üyesi-NPİSTANBUL Hst. Prof Dr Hüsnü Erkmen)

Katılımcılarla buluşacak…

Uygulamalar

Tüm Psikolog Uygulamaları hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.